DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

10 yjet botërore që marrin shuma marramendëse për një postim në Instagram

Shpërndaje

Rrjetet sociale jane bere nje baze e rendesishme biznesi per shume personalitete dhe te famshem nga fusha te ndryshme, te cilet kane mbledhur rreth vetes nje audience te madhe virtuale.
Sipas një hulumtimi të bërë nga kompania britanike e rrjeteve sociale, Hopper HQ, futbollisti Cristiano Ronaldo, kryeson listën e të famshmëve i cili fiton me shume para nga reklamat qe ben ne Instagram.

Ylli portugez u kërkon reklamuesve një shumë prej 1.6 milion dollarësh për një postim në llogarinë e tij në Instagram, në bazë të firmës së marketingut.

HopperHQ ka përpiluar listën duke analizuar faktorët përfshirë aktivitetin mesatar të llogarisë, sa shpesh poston dhe një sërë variablash të tjerë, përmendur edhe ndjekësit dhe mënyrën për një artikull apo imazh të sponsoruar.

10 yjet botërore që marrin shuma marramendëse për një postim, nga Ronaldo e deri tek Kendall Jenner.

1. Cristiano Ronaldo 1.6 – milion dollarë

2. Dwayne Johnson 1.52 – milion dollarë

3. Ariana Grande 1.51 – milion dollarë

4. Kylie Jenner 1.49 milion dollarë

5. Selena Gomez 1.46 milion dollarë

6. Kim Kardashian 1.41 milion dollarë

7. Lionel Messi 1.16 milion dollarë

8. Beyonce Knowles 1.14 milion dollarë

9. Justin Bieber 1.11 milion dollarë

10. Kendall Jenner 1.05 milion dollarë.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *