DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Princi Charles del pozitiv ndaj koronavirusit

Shpërndaje

Sipas zëdhënësve zyrtarë të oborrit mbretëror anglez, princi Charles i Wellsit ka rezultuar pozitiv me COVID-19. 71-vjeçari raportohet se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe sipas mjekëve simptomat deri më tani kanë qenë të lehta.

Dukesha e Cornwall, 72 vjeçe, po ashtu ka marrë rezultatet e analizave të cilat kanë rezultuar negative.

Charles dhe Camilla janë duke u vetizoluar tani në Balmoral.

“Nuk mund ta dimë se nga e ka marrë princi virusin, pasi ka pasur veprimtari të shumta në publik në javët e fundit”, -janë shprehur zëdhënësit e oborrit mbretëror për mediat .

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *