DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Talents

15-vjeçari shqiptar kualifikohet në “The Voice Kids Germany”

Shpërndaje

Sefidin Xhemaj 15 vjeçari nga Prizreni, i lindur dhe rritur ne Austri ka shkëlqyer në ‘’blind auditions’’ të ‘’The Voice Kids Germany’’.
Adoleshenti me origjinë shqiptare ka performuar këngën e Billie Eilish “I wanted” . Zëri i veçantë dhe stili në të kënduar ka bërë që juria të kthejë menjëherë vëmendjen drejt tij dhe të shtypi butonin jeshil. Xhemalaj tani për tani vazhdon shkollën e muzikës.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *