DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

U infektua nga COVID-19/ Bashkëshortja e kryeministrit kanadez jep lajmin e mirë

Shpërndaje

Pasi u infektua nga koronavirusi disa ditë më parë, bashkëshortja e kryeministrit kanadez  ia ka dalë të fitojë betejën me sëmundjen dhe tashmë është shëruar plotësisht.

“Tani ndihem mirë”, tha Sophie Gregoire Trudeau në njoftimin e saj në mediat sociale.

Sophie rezultoi pozitive në 12 mars pasi u kthye nga një udhëtim që kishte bërë në Londër.

Ajo së bashku me familjen, u vendosën në karantinë, por fatmirësisht kryeministri dhe tre fëmijët nuk shfaqen simptoma të virusit dhe gëzojnë shëndet të plotë.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *