DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Business & Career Star Business

Pandemia bën të lulëzojnë bizneset online/ Amazon në kërkim të 75,000 punëtorëve

Shpërndaje

Ndërsa statistikat në të gjithë botën flasin për një recesion të pashmangshëm ekonomik dhe rritje të papunësisë në disa vende,  ky realitet duket se nuk prek bizneset online.

Së fundmi, gjiganti i shitjeve online Amazon  ka njoftuar është në kërkim të 75,000 punëtorëve për të përballuar rritjen e kërkesave.

“Ne mirëpresim cilindo që është pa punë për t’u bashkuar me ne në Amazon, derisa gjërat të kthehen në normalitet”, tha kompania.

Kujtojmë se muajin e kaluar kompania punësoi rreth 100,000 punonjës të rinj.

Sipas medieve për shkak të pandemisë  rreth 17 milionë amerikanë kanë humbur vendet e punës në SHBA gjatë tri javëve të fundit.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *