DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Grimieri shqiptar me famë botërore në ndihmë të stafit mjekësor në Amerikë

Shpërndaje

COVID-19 ka zgjuar një solidaritet të madh në radhët e figurave të njohura të industrisë dhe medias, të cilët kanë kontribuar në të ardhura për të zbutur sadopak pasojat e pandemisë.

Së fundmi edhe grimeri shqiptar me famë botërore, Mario Dedivanoviq, përmes një postimi në mediat sociale ka njoftuar se ka dërguar një numër të madh maskaSH për stafin mjekësor në njërin nga spitalet e New York-ut. Në postimin e tij Mario shprehet tejet mirënjohës për punën që mjekët po e bëjnë, duke i cilësuar ata si heronj të vërtetë.

“Dita 34. Asgjë nuk mund të shprehë mirënjohjen time për heronjtë në vijën e parë, dhe të gjitha mënyrat me të cilat ata po punojnë pa u lodhur për të trajtuar pacientët dhe për të mbajtur të sigurt New York-un.’’ – është shprehur ai. New York është shteti më i prekur nga COVID-19.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *