DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Këndojmë për të ndihmuar/ Rita Ora dhe Dua Lipa bashkohen për projektin bamirës

Shpërndaje

Dy artistet më origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora së bashku me Chris Martin nga grupi Coldplay do të sjellin një version të këngës “Times Like These” nga Foo Fighters në Radio 1 Live Lounge.Pjesë e projektit janë edhe 20 artistë të tjerë si : Anne-Marie, Bastille, Ellie Goulding, Jess Glynne, Paloma Faith dhe Rag ‘N’ Bone Man etj.

Të ardhurat nga ky projekt do të shkojnë tek bamirësitë “Children in Need” dhe “Comic Relief”. “Stay Home Live Lounge” do të incizohet dhe filmohet nga artistë nëpër shtëpitë e tyre dhe do të do të publikohet në mesdite më 23 Prill.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *