DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez drejt blerjes së ekipit të njohur të bejsbollit

Shpërndaje

Alex Rodriguez dhe Jennifer Lopez janë duke planifikuar blerjen e ekipit të bejsbollit, “New York Mets”.

Ekipi ka qenë në gjendje të keqe financiare  pasi familja Wilpon, e cila aktualisht e posedon ‘’Mets’’, u shpreh se kërkonte që ta shisnin një pjesë të shumicës së aksioneve të këtij ekipi  që në muajin dhjetor.

‘’Mets’’ u vlerësuan në 2.6 miliardë dollarë.

Ekipi i Mets nën drejtimin e Alex dhe Lopez do ishte një ide e çuditshme, duke pasur parasysh që Rodriguez është i lidhur ngushtë me ‘’Yankees’’, për të cilët ai kishte punuar gjatë karrierës së tij.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *