DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Filmit dhe Letërsisë Showbiz

Tom Cruise dhe NASA planifikojnë të xhirojnë një film në hapësirë

Shpërndaje

 

Aktori i njohur amerikan, Tom Cruise po planifikon të xhirojë një film në hapësirë. Lajmin e ka bërë të ditur administratori i NASA-s, Jim Bridenstine në Twitter.

Filmi mendohet se do të xhirohet në bordin e Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS).

“NASA është e ngazëllyer për të punuar me Tom Cruise në një film në brendësi të ‘SpaceStation’! Ne kemi nevojë për figura të njohura për të frymëzuar një gjeneratë të re inxhinierësh dhe shkencëtarësh për t’i bërë planet ambicioze të NASA-s një realitet”, – tha administratori i NASA-s.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *