DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Nuk ndalet Dua Lipa, pozon për numrin e ri të revistës “GQ”

Shpërndaje

 

Sukseset e Dua Lipës nuk kanë të ndalur. Ylli i ‘’Future Nostalgia’’ së fundi ka pozuar në kopertinë të revistës ‘’GQ.’’

Në rrëfimin ekskluziv për ‘’GQ’’, Dua ka folur për pabarazinë gjinorë në industrinë e televizionit dhe muzikës.

“Ekziston një problem masiv – që ndoshta fillon në shkolla – në të cilat vajzat nuk inkurajohen domosdoshmërisht të luajnë në shumë instrumente mashkullore, nuk inkurajohen me të vërtetë të hyjnë në regji-produksion, ndërsa burrat natyrisht mund të shkojnë në atë rrugë”.

Nuk ndalet Dua Lipa, pozon për numrin e ri të revistës “GQ” 1Sipas Lipës ende nuk ka një ekuilibër të mirëfilltë midis trajtimit të këngëtarëve meshkuj dhe femra dhe kësisoj ajo dëshiron që të mbështesë vajzat e reja sa më shumë që ta shfaqin veten dhe talentin e tyre dhe jo të rrinë në prapaskenë.

Revista e njohur “GQ”, edicionin e muajit qershor ia ka kushtuar NHS (Shërbimi t të Shëndetit Kombëtar) dhe të gjithë punonjësve që punuan dhe po punojnë në vijën e parë kundër virusit.

Nuk ndalet Dua Lipa, pozon për numrin e ri të revistës “GQ” 2

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *