DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Nga bashkëpunimet me Elton John e Ariana Grande, ky është albumi i ri i Lady Gaga

Shpërndaje

Albumi i ri i Lady Gaga do të dalë në treg më 29 maj.  I pagëzuar me emrin  “Chromatica” , albumi do të përmbajë  rreth 16 këngë, mes tyre edhe këngën ‘’ Stupid Love”, pasazhi muzikor ndërkombëtar më i luajtur në Itali, që ka mbi 300 milionë klikime në botë.

Ky është albumi i gjashtë i këngëtares, i cili nuk vjen solo, por edhe me bashkëpunime me emra të rëndësishëm të muzikës si:  Ariana Grande, Elton John dhe Blackpink.

Lëshimi i tij ishte planifikuar fillimisht për më 10 prill, por u shty javët e fundit për shkak të emergjencës së pandemisë së COVID-19.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *