DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Publikohet lista / Kush është më e pasur, Rita Ora apo Dua Lipa?

Shpërndaje

“The Sunday Times Rich List”, ka publikuar listën e më të pasurve në Londër. Andrew Lloyd Webber dhe Paul McCartney janë të parët në listë, me pasuri prej 800 milionë funtesh, sipas BBC.

Ylli i muzikës pop, Rihanna renditet në një pozicion të kënaqshëm,  e para ndër këngëtarët, me një pasuri të vlerësuar prej 468 milionë dollarësh, duke  lënë prapa emrat si Elton John dhe Mick Jagger.

Ndër 40 vendet e para, vetëm Ed Sheeran dhe Adele janë më të rinj, me pasuri prej 200 milionë dhe 150 milionë respektivisht.

Ndërkohë, Rita Ora është e nënta në listën e muzikantëve më të pasur të moshës më të rinj se 30 vjeç, me një pasuri prej 20 milionë funtesh, duke lënë kështu prapa shqiptaren tjetër të famshme Dua Lipa, e cila renditet në vendin e 11-të me 16 milionë funte pasuri.

Publikohet lista / Kush është më e pasur, Rita Ora apo Dua Lipa? 1

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *