DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Oprah Winfrey dhuron sërish edhe 12 milionë në luftën ndaj Covid-19

Shpërndaje

 

Oprah Winfrey nëpërmjet fondacionit të saj bamirës do të dhurojë12 milionë dollarë për organizata të ndryshme në të gjithë SHBA-në në luftën ndaj COVID-19.

Njoftimin e ka bërë ditën e djeshme duke thënë se ky virus vdekjeprurës nuk ka ikur akoma dhe se do të vazhdojë të lejë  shumë pasoja tek njerëzit.

“Edhe nëse virusi do të zhdukej, dëmet janë aty,  pasi njerëzit nuk kanë pasur mundësi të punojnë me muaj të tërë për të marrë pagat dhe këtë kohë kanë përdorur edhe kursimet e tyre ”, – ka thënë Oprah në një intervistë për Associated Press.

66 vjeçarja edhe në fillim të muajit prill dhuroi dhjetë milionë dollarë për të mbështetur njerëzit dhe qytetet në nevojë.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *