DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Ndahet nga jeta trashëgimtarja e dinastisë së ”Bvlgari”

Shpërndaje

Anna Calissoni Bulgari, një nga trashëgimtaret e dinastisë së , ”Bvlgari”, është ndarë nga jeta në moshën 93 vjeçare.

Lajmin e bëri të ditur për mediat një nga zëdhënëset e familjes Bulgari.

Anna Bulgari tërhoqi vëmendjen e të gjithëve kur ajo dhe Giorgio, djali i saj adoleshent, u rrëmbyen në 1983 dhe pas shumë peripecish e negociatash u liruan kundrejt një shpërblimi të majmë.

E themeluar në Romë në shekullin e 19 nga argjendari i talentuar grek Sotirio Bulgari, ky brand shpejt krijoi një reputacion për përsosmërinë italiane me zejtari të hollë dhe krijime madhështore kryesisht në stoli, një reputacion që e ruan edhe sot dhe vazhdon ta përsosë .

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *