DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Andrea Bocelli dhuron plazmën e tij për hulumtime mjekësore për COVID-19

Shpërndaje

Mediat italiane raportojnë se tenori i famshëm me famë botërore Andrea Bocelli do të dhurojë plazmën e gjakut për të ndihmuar në luftimin e coronavirusit. Plazma e gjakut do të përdoret në hulumtim për të zhvilluar trajtime për infeksionin viral COVID-19. Bocelli, dhuroi gjak në Spitalin Cisanello në Pisa, afër rezidencës Tuscan, ku ai jeton me familjen e tij. Tenori i famshëm u prek nga virusi në fillim të marsit ku pati ethe dhe simptoma të tjera të sëmundjes. Ai më vonë ia transmetoi infeksionin gruas së tij dhe dy fëmijëve, por simptomat e tyre qenë relativisht të buta.

Gjatë bllokimit të gjatë të Italisë, Bocelli u bashkua me artistë të tjerë në maratona muzikore në të gjithë botën për të mbledhur fonde për të ndihmuar në zbutjen e pasojave të pandemisë.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *