DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Shitet në ankand për shumën rekord, unaza me 40 gurë diamant e Kobe Bryant

Shpërndaje

Unaza me flori dhe diamant e Kobe Bryant nga kampionati i NBA në vitin 2000, është shitur për 206.000 dollarë në një ankand të organizuar nga “Goldin Auctions”  në SHBA. Kjo unazë, ishte një prej dy të tillave identike, njërën prej të cilave basketbollisti i njohur ua kishte dhuruar prindërve të tij. Unaza është e ndërtuar me flori 14 karatësh dhe përmban rreth 40 gurë të vegjël diamantesh.

Ankandi, i cili arriti shumën rekord të shitjes, filloi me 15.000 dollarë. Vetëm pak muaj më parë Brayant u nda nga jeta në një aksident tragjik me helikopter së bashku me vajzën e tij.

 

Shitet në ankand për shumën rekord, unaza me 40 gurë diamant e Kobe Bryant 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *