DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Drejtësi për George Floyd/ Amerikanët e famshëm i bashkohen valës së protestave

Shpërndaje

Në valën e protestave për të drejtat e njeriut të nxitura në SHBA pas vrasjes së George Floyd, të shumët kanë qenë personalitet e muzikës apo edhe medias e showbizit që kanë reaguar.

Personalitete të famshëm kanë publikuar fotografi e mesazhe të ndryshme duke kërkuar drejtësi për afro-amerikanin e vrarë.

Përpos mesazheve të shpërndara në mediat sociale , artistë të ndryshëm i janë bashkuar fizikisht protestave të realizuara në vende të ndryshme të Amerikës, përfshirë Ariana Grande, Halsey, Emily Ratajkowski dhe Madison Beer.

Emra të mëdhenj të skenës si Rihanna, Dr Dre, Lady Gaga, Jay-Z, Harry Styles, Cardi B apo edhe Beyonce kanë reaguar fort në mediat sociale duke kërkuar drejtësi për jetën e Floyd.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *