DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture Showbiz

“Eja n’shpinë tende”, artistët shqiptarë bëhen bashkë në 142-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Shpërndaje

Për nder të 142 vjetori të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Bashkia Tiranë së bashku me disa bashki dhe komuna shqiptare nën logon Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon ka sjell nismën “EJA N’SHPINË TËNDE”

Videoja motivuese dhe promovuese edhe e natyrës dhe bukurive shqiptare ka  bërë bashkë artistë nga të gjitha trojet shqipfolëse, përfshirë këtu balerinin Kledi Kadiu, modelen Emina Çunmulaj, grupin e famshëm “Elita 5” si dhe legjendën e muzikës shqipe, Sabri Fejzullahu.

E gjithë videoja është një ftesë për të pushuar në trojet ku, në shekuj kanë jetuar shqiptarë. Pandemia e Covid-19 i ka kthyer sytë e të gjithëve në mbështetjen  dhe promovimin e turizmit vendas.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *