DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

‘Eurovision Song Contest’ rikthehet në vitin 2021, publikohen datat

Shpërndaje

Pas anulimit të spektaklit të këtij viti për shkak të pandemisë, stafi i Eurovision ka bërë publike datat për Eurovision Song Contest 2021. Stafi i festivalit më të madh të muzikës europiane ka konfirmuar se dy gjysmëfinalet do të zhvillohen në 18 dhe 20 maj dhe finalja e madhe do të jetë në 22 maj 2021. Sikundër është njoftuar edhe më parë ky edicion do të zhvillohet në Roterdam.

Pas anulimit të Eurovision Song Contest 2020 dashamirësit dhe publiku nga e gjithë bota kanë pritur me padurim për të mësuar datat e spektaklit  më popullor të këngës.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *