DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle Showbiz

Vaksina kundër koronavirusit/ Komisioni i BE-së koncert madhështor më datën 27 qershor

Shpërndaje

 

Në kuadër të nismave për të luftuar pandeminë dhe zbutur pasojat e saj, Komisioni i BE-së më 28 maj ka nisur fushatën për vaksinën antikoronavirus. Kjo fushatë pritet të përfundojë me një mbledhje fondesh dhe një koncert më 27 qershor, në një transmetim maratonë dhe të drejtpërdrejtë në disa prej kanaleve dhe platformave më të mëdha televizive europiane dhe botërore.

Ndër artistët më të njohur që do të interpretojnë në transmetim do të jetë Shakira, Coldplay, Usher, Jennifer Hudson, Miley Cyrus dhe Justin Bieber.

Eventi do të jetë nën kujdesin e komisionit të BE-së dhe veçanërisht të  presidentes Ursula von der Leyen.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *