DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Disneyland Paris hap dyert për vizitorët

Shpërndaje

Pas katër muajve mbyllje për shkak të gjendjes së pandemisë, Disneyland Paris do të rihapet gradualisht për publikun duke nisur nga 15 korriku.

Disney  Paris nuk është i pari park që hapet në të gjithë botën pas situatës së krijuar nga COVID-19 dhe mbylljes së detyrueshme.

Sipas njoftimit zyrtar ai do të ketë një kapacitet pritjeje të reduktuar dhe mbajtja e maskave do të jetë e detyruar për vizitorët nga mosha 11 vjeç.

Parku i lojërave numëron me miliona vizitorë çdo vit nga e gjithë bota.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *