DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Suksesi i 1 miliardë klikimeve / Dua Lipa thyen rekordin e radhës

Shpërndaje

Dua Lipa ka shënuar rekordin e radhës në karrierën e saj. Kënga e saj të famshme ‘IDGAF’, ka shënuar rekord të ri.

Kënga e publikuar vite më parë ka arritur shifrën e 1 miliardë dëgjimeve në platformën digjitale ‘Spotify’, çfarë e bën atë femrën e parë që arrin këtë sukses.

Lajmin e ka ndarë vetë këngëtarja në rrjetet sociale, ndërsa shprehet falënderuese për fansat dhe dashamirësitë e muzikës së saj. Albumi i ri i këngëtares me origgjinë shqiptare ‘’Future Nostalgia’’ i lancuar në 27 mars të këtij viti shënon miliona klikime gjithashtu si në tregun europian dhe atë amerikanë.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *