DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

U vetëquajt miliardere/ Forbes ‘’rrëzon’’ nga froni Kim Kardashian

Shpërndaje

Nuk është hera e parë që revista prestigjioze ‘’Forbes’’ vë në diskutim pasurinë e familjes Kardashian. Në një artikull të ditës së djeshme ’’Forbes’’ ka deklaruar në faqen zyrtare se Kim nuk është miliardere, pasi nuk ka arritur ende shumën mbi 900 milion dollarëve.

Vetë Kim ka deklaruar se biznesi i saj për produktet e bukurisë, ‘’Coty’’ arrin 1 miliard dollarë.

Por menjëherë ka reaguar revista e njohur duke thënë se është më e pëlqyer që të kontrollohen të ardhurat, pas rastit që patën edhe me motrën e saj, Kylie, e cila u shpall si miliarderja më re në botë gjatë muajit mars të vitit 2019.

Publikimet tregojnë se të dyja kishin falsifikuar taksat, ndërsa bizneset e tyre janë më të vogla dhe më pak fitimprurëse sesa ato vetë pretendojnë.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *