DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Fashion New Trends Star Fashion

Simon Porte Jacquemus prezanton koleksionin Pranverë / Verë 2021 në një fushë gjigante gruri (FOTO)

Shpërndaje

Simon Porte Jacquemus është një stilist shumë inovator dhe përjashtim nga kjo nuk bëjnë as mënyrat jotradicionale të zhvillimit të sfilatave të modës.

Ndërsa vitin e kaluar koleksionin e tij Pranverë /Verë 2020 e prezantoi në një fushë të bukur livando në Provence (Francë), këtë vit stilisti i talentuar vendosi të mbajë shfaqjen e tij të pistës Pranverë / Verë 2021 në një fushë gjigante gruri, në parkun kombëtar francez Vexin Rajonal (rreth 60 minuta larg nga Parisi.  Për shkak të kushteve strikte të pandemisë, vetëm 100 të ftuar u lejuan të merrnin pjesë në shfaqje, të cilët qëndruan në një distancë prej 600 metrash.

Jacquemus tha se në filozofinë e kësaj sfilate e koleksioni kishte për qëllim “të evokonte origjinalitetin, si dhe anën më romantike të markës”.

Në fotogalerinë më poshtë do të gjeni disa nga veshjet më të bukura të koleksionit të tij:

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *