DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

Elina Duni performon në koncertin jazz “Thelonica”

Shpërndaje

 

Këngëtarja shqiptare e cila prej shumë vitesh e zhvillon veprimtarinë e saj artistike në Zvicër, Elina Duni, ka performuar ditën e djeshme, pranë ‘’Jetée de la Compagnie’’ në Lausanne, si pjesë e ciklit të koncerteve jazz nën emrin “Thelonica’’.

“Nesër në mëngjes, në orën e pabesueshme në 6 të mëngjesit, do të jem zgjuar gjerësisht për ju me Rob Luft për Thelonica në Jetée de la Compagnie!”  – ka shkruar ajo në rrjetet sociale.

Elina Duni ka një stil shumë të veçantë të muzikës dhe i gjithë aktiviteti i saj profesional dhe artistik ka njohur një mori suksesesh.

Me anë të grupi ‘’Elina Duni Quartet’’ ajo ka prezantuar rikthimin e saj në rrënjët muzikore shqiptare, kombinim i këngëve folklorike Ballkanike dhe jazz-it.

Në albumin e saj të tretë me titull ‘’Matanë Malit’’ ajo ka sjellë një homazh dedikuar Shqipërisë, me këngë të vjetra shqiptare të ripërpunuara bukur në zhanrin jazz.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *