DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Vendosi Kosovën në hartë / Rita Ora thirrje këngëtareve shqiptare: Jam krenare për trashëgiminë tonë

Shpërndaje

Prej disa ditësh në rrjetet sociale po qarkullon një peticion me titull “Put Kosovo on the Map”, i cili i bën kërkesë kompanisë Apple që ta vendosë shtetin e Kosovës në hartën e saj.

Kjo ka nxitur një reagim pozitiv nga figura shqiptare me famë ndërkombëtare, të cilët kanë reaguar përmes postimeve duke shprehur mbështetje për nismën.

Këngëtarja Rita Ora, në reagimin e saj ka ftuar edhe këngëtarë të tjera shqiptare që të bëhen pjesë e iniciativës.

Ajo përmes një statusi në llogarinë e saj në Facebook, ka ftuar Dua Lipën, Dafina Zeqirin, Era Istrefin, Bebe Rexhën e Ava Max që të bëhen pjesë e kësaj iniciative.

‘Do të doja shumë që Apple të përhapte vetëdije tek masa duke e vendosur Kosovën në hartë! Shqipëria dhe Kosova kanë talente shumë të madha dhe unë jam aq krenare për të gjitha gratë e mahnitshme, të forta, të talentuara që përfaqësojnë trashëgiminë tonë. Dashuri, paqe dhe bashkim sot me Bebe Rexha Dua Lipa Era Istrefi Dafina Zeqiri Ava Max dhe shumë të tjera‘, ka shkruar Rita.

Vendosi Kosovën në hartë / Rita Ora thirrje këngëtareve shqiptare: Jam krenare për trashëgiminë tonë 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *