DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Suksesi i radhës i Dua Lipës dhe Ava Max, në krah të Rihanna-s dhe Beyonce-s

Shpërndaje

Platforma ‘’Spotify’’ së fundmi  ka bërë publike listën me emrat e 10 artisteve femra më të klikuara dhe në mesin e tyre janë renditur dhe dy artistet shqiptare, Dua Lipa e Ava Max.

Dua Lipa ka arritur të renditet në vendin e tretë, me gjithsej 14 milionë dëgjime, ndërsa Ava Max është pozicionuar në vendin e 10-të me rreth 6 milion dëgjime.

Kjo është një arritje shumë e madhe për të dyja këngëtaret me origjinë shqiptare, të cilat janë renditur mes emrave më të famshëm të muzikës botërore si Rihanna, Beyonce apo edhe Ariana Grande.

Suksesi i radhës i Dua Lipës dhe Ava Max, në krah të Rihanna-s dhe Beyonce-s 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *