DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Dua Lipa kundër Donald Trump, u kërkon fansave mos ta votojnë

Shpërndaje

Shpërthimi me një bilanc tragjik që ndodhi mbrëmjen e djeshme në kryeqytetin e Libanit, ka zgjuar një solidaritet human botëror në radhët e liderëve globalë, por edhe personazheve të showbizit.

Për këtë ngjarje ka reaguar edhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa, e cila në llogarinë e saj në Instagram ka shpërndarë disa imazhe nga ky shpërthim teksa solidarizohet me familjet e të prekurve dhe ndihet zemërthyer nga kjo ngjarje.

Në postimin e saj Lipa tregon se ndihet e revoltuar me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. “Ky njeri është një shaka, por çfarë ka të re? Votojeni atë të largohet”, shkruan Lipa, duke u kërkuar fansave të saj që ta votojnë kundër.

Dua Lipa kundër Donald Trump, u kërkon fansave mos ta votojnë 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *