DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

Kitara e Elvis Presley-t shitet në ankand për 1.32 milion dollarë

Shpërndaje

Kitara e Elvis Presley-t është shitur në ankand për 1.32 milion dollarë (1.11 milion euro).

Sipas ‘’Daily Mail’’ kitara u ble nga një tifoz i pasur i këngëtarit . Fituesi tre herë i Çmimeve ‘Grammy’ fillimisht e bleu kitarën e tij ‘Sun Sessions’ në vitin 1954 në “O.K.” – dyqani i instrumenteve së Houck në Memfis.

Kjo ishte kitara me të cilën Elvis regjistroi këngët e famshme si: “That All Right (Mama)”, “Blue Moon of Kentucky” dhe “Good Rockin ‘Tonight”. Elvis i cili arriti mbi një miliard shitje është një ikonë në industrinë e muzikës dhe portreti i tij është futur në salla muzikore nga më të famshmet në botë.

Kitara e Elvis Presley-t shitet në ankand për 1.32 milion dollarë 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *