DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Beauty & Health Lifestyle

Qendra e dobësimit ‘’Star’’një oaz motivues për mirëqenien tuaj fizike dhe emocionale

Shpërndaje

Fusha e bukurisë dhe estetikës është një botë  e pasur dhe sigurisht është shumë tërheqëse dhe e domosdoshme për mirëqenien tonë të përditshme. Problemet me lëkurën dhe trupin tonë vijnë si shkak- pasojë të shumë faktorëve dhe elementëve të jashtëm dhe të brendshëm të trupit tonë si edhe nga faktorët ambientalë që na rrethojnë.

Dëshironi të keni një trup të bonifikuar, të shëndetshëm dhe pa celulit?

Klinika estetike ‘’Star ‘’ është zgjidhja për këtë. E vendosur në Durrës, klinika  ‘’Star’’ operon në fushën e  trajtimeve dermo-estetike, rënies në peshë, rimodelimit dhe tonifikimit të trupit, si edhe celulitit, shqetësimit më të madh të femrave.

Ambientet janë komode e familjare që do ju bëjnë të ndiheni si në shtëpinë tuaj, teksa stafi kujdeset detajisht për çdo kërkesë të klientit. Protokollet e trajtimit, pajisjet me vibrosauna, vakum dhe radiofrekuencë, si dhe këshillat për një ushqyerje të kujdesshme  nga doktoreshat e ‘’Star’’ ndihmojnë që të luftoni celulitin. Për sa kohë shkaqet dhe llojet e celulitit janë të ndryshme rrjedhimisht edhe kurimi i kësaj patologjie kërkon një kombinim të teknologjive të ndryshme , vullnetit të hekurt dhe padyshim regjimit ushqimor i cili ka një rol mëse të rëndësishëm.

 

 

View this post on Instagram

 

Plakja e fytyrës përcaktohet nga disa faktorë, përfshirë uljen e vëllimeve (indi nënlëkuror dhe gjithashtu indi kockor janë zvogëluar) dhe humbja e hidratimit, tonin dhe elasticitetin e lëkurës dhe muskujve skeletorë. Një rezultat efektiv është marrë me Skin Perfection një pajisje e kombinuar që merr në konsideratë katër faktorë: • MIKRO – SHPERNDARJES: përmes heqjes mekanike të shtresës më sipërfaqësore të epidermës, mikro-dermabrasion, rinovon në mënyrë efektive dhe pa dhimbje indin e lëkurës. Kryen një pastrim të thellë falë përdorimit të mikro-kristaleve diamantë, të cilët zbutin dhe rafinojnë kokrrën e lëkurës, duke stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke dhënë shkëlqim, duke zvogëluar rrudhat dhe papërsosmëritë. • ELEKTROPORATOR: rezultat i një mesoterapie të një mbushësi por pa gjilpëra! Elektroporimi transdermal është një metodë inovative, e cila, me ndihmën e frekuencës së radios, ju lejon të holloni përkohësisht poret dhe hapësirat intersticiale, duke lejuar kështu që substanca funksionale të arrijë e paprekur dhe aktive në shtresat më të thella të lëkurës. Rezultatet janë një heqje e konsiderueshme e të metave tashmë nga trajtimi i parë. • VAKUM: metoda e vakumit përbëhet nga një thithje e butë e indit të qetë të lëkurës, përmes një sistemi presioni “vakum”. Rigjenerues dhe i fortë, lejon të përftoni një efekt ngritës nga aplikimet e para, pa skalpë ose vuajtje! Shkëputja negative riaktivizon qarkullimin dhe metabolizmin, kullon thellësisht dhe oksigjenon lëkurën, e cila kështu menjëherë do të shfaqet e përtërirë. • ELEKTROSTIMULIMI: Rrymat e ndërhyrjes në frekuencë të mesme lejojnë të kryejnë një trajtim elektrostimulimi edhe në zonat më delikate, pa shkaktuar ndjesi bezdisëse dhe për të marrë një efekt ngritës homogjen dhe të gjatë. Në fakt, këto mikro-rryma karakteristike janë në gjendje të depërtojnë lehtësisht dhe pa humbje të energjisë; rezultati është një stimulim i drejtpërdrejtë i fibroblasteve, mikrocirkulimi dhe një rritje e menjëhershme e tonit të indeve.

A post shared by Qendër Dobësimi STAR (@qender_dobesimi_star) on

Qendra ‘’Star’’ është më shumë sesa  një klinikë estetike, ajo është një filozofi e një biznesi të suksesshëm dhe aty janë të sintetizuara më së mirë gjithë energjia dhe pasioni i CEO-s Roberta Zaninoni, një italiane e bukur dhe e talentuar që prej vitesh e ka bërë Durrësin shtëpinë e saj të parë të jetesës dhe zhvillimit të biznesit. ‘’Star’’ që në ide fillestare  ishte një risi në tregun durrsak të qendrave të kësaj natyre duke hapur një dritare mëndësie mbi kujdesin estetik që femrat duhet të tregojnë ndaj vetes.

‘’Star’’ është një oaz dhe hapësirë motivuese për mirëqenien tuaj fizike dhe emocionale.

Kontaktoni nëpërmjet medieve sociale

Instagram: https://www.instagram.com/qender_dobesimi_star/

1 Koment

  1. Ylli 8 Janar, 2021

    Desheroj tju kontaktoje per nje projekt inovativ
    Ylli Jasa
    + 355 686182101

    Përgjigjiuni

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *