DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Lista e plotë e fituesve të ACM Awards 2020

Shpërndaje

‘Academy of Country Music Awards’, një nga eventet më të njohura të muzikës amerikane zhvilloi edicionin e saj të radhës. Edhe pse në kushte jo shumë të favorshme për shkak të pandemisë së koronavirusit shumë personazhe të famshëm si: Miranda Lambert, Tim McGraw, Maren Morris, Carrie Underwood, Taylor Swift etj u ngjitën në skenë për të festuar këtë eveniment të mrekullueshëm.

Më poshtë do të gjeni listën e plotë të fituesve të ACM për këtë edicion:

Argëtuesi i vitit: Thomas Rhett dhe Carrie Underwood

Artistja e vitit: Marren Morris

Artisti i vitit: Luke Combs

Dyshja e vitit: Dan + Shay

Grupi i vitit: Old Dominion

Artistja e re më e mirë: Tenille Townes

Artisti i ri më i mirë: Riley Green

Albumi i vitit: “What You See Is What You Get” – Luke Combs

Kënga ‘solo’ e vitit: “God’s Country” – Blake Shelton

Kënga e vitit: “One Man Band” – Old Dominion

Videoja e vitit: “Remember You Young” – Thomas Rhettt

Kompozitori i vitit: Hillary Lindsey

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *