DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

5 shenjat e horoskopit që harxhojnë më shumë para

Shpërndaje

Sipas ekspertes së horoskopit Susan Taylor, shpenzuesit më të mëdhenj të horoskopit janë Dashi, Gaforrja, Luani, Peshorja dhe Akrepi. Nëse ju ose partneri juaj jeni të këtyre shenjave, më së miri për ju është që të shmangni daljet në qendrat tregtare.

1. Dashi

Ju pëlqen të shijojnë jetën në maksimum dhe motoja e tyre është që paratë bëhen për tu shpenzuar dhe madje i thojnë vetes që duke shpenzuar i ndihmojnë edhe ekonomisë. Dashët janë shumë impulsiv dhe shpesh blejnë gjëra që u tërheqin vëmendjen në atë moment edhe pse më vonë pendohen dhe nuk do donin që t’i kishin blerë.

2. Gaforrja

Gaforret janë të njohur për reagimet e tyre si fëmijë dhe janë të aftë të dallojnë gjërat e bukura që në largësi, pa marrë parasysh çmimet e tyre.

3. Luani

Luanët duhet të tregojnë atë që kanë, duhet të jenë më në modë dhe të veshur mirë midis miqve të tyre. Luanet e duan vemendjen dhe e kanë të vështirë të thonë jo dhe të mos blejnë diçka qe bie në sy.

4. Peshorja

Peshoret do të donin shume te ishin të pasura dhe të blinin vetë gjithçka qe kane në listat e tyre aktuale të dëshirave, si p.sh : produktet luksoze, rrobat dhe bizhuteritë. Pa marrë parasysh çmimin, Peshoret nuk do të hezitojnë të blejnë diçka që u pëlqen edhe nëse llogaria bankare ose kuleta e tyre është pothuajse afre zeros.

5. Akrepi

Llogaria bankare e akrepëve është mësuar që shpesh të shkoj ne zero. Akrepët janë ndërmarrës të rrezikut dhe nuk do të hezitojnë që në asnjë moment të rrezikojnë edhe paratë e tyre të fundit për një projekt apo ide që kanë në mendje.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *