DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Mesazhi i Rita Orës: Vajza, vendosni vetë për të ardhmen tuaj

Shpërndaje

Edhe kengetarja e njohur me origjine shqiptare Rita Ora i eshte bashkuar zerit femeror per te uruar Diten Nderkombetare te Vajzave dhe per te embeshtetur kauzen per edukimin dhe respetikim e te drejtave te grave dhe vajzave ne te gjithe boten.

Në një video të publikuar nga Vjosa Osmanin, Rita ka dhënë një mesazh për vajzat dhe veçanërisht për ato që jetojnë në Kosovë.

‘Vazhdoni përpara dhe sundoni botën. Mbani mend që ju e sundoni botën.Ju mund ta zgjidhni vetë rrugën dhe te ardhmen tuaj. ’- shprehet nder te tjera Rita në video.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *