DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz Star Event

ARIA Awards 2020/ Dua Lipa pretendente për çmimin “Artistja më e mirë ndërkombëtare”

Shpërndaje

Mbrëmjen e 25 nentorit ne ‘Channel Nine’ do te transmetohet ceremonia e ndarjes se cmimeve prestigjioze australiane “ARIA Awards 2020”

E nominuar në këtë ngjarje të madhe te industrise muzikes është edhe artistja shqiptare Dua Lipa, e cila ben pjese ne kategorine e artistit me te mire nderkombetar me albumin e saj “Future Nostalgia”.

Emra tjerë të njohur që garojnë këtë çmim përfshijnë: Eminem, Halsey, Harry Styles, Juice WRLD , Justin Bieber , Lewis Capaldi, Lizzo, Taylor Swift dhe The Weekend.

Sa i perket artisteve vendas, grupi i famshëm duo i Sydneit, Lime Cordiale kryesojnë listën me së paku tetë nominime të mëdha, përfshirë ato për “Artistin e Vitit” dhe “Albumin e Vitit”.

 

Artisti më i mirë internacional
Eminem – ‘Music To Be Murdered By’
Halsey – ‘Manic’
Harry Styles – ‘Fine Line’
Dua Lipa – ‘Future Nostalgia’
Juice WRLD – ‘Legends Never Die’
Justin Bieber – ‘Changes’
Lewis Capaldi – ‘Divinely Uninspired To A Hellish Extent’
Lizzo – ‘Cuz I Love You’
Taylor Swift – ‘Folklore’
The Weekend – ‘After Hours’

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *