DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Uncategorized

Kate Middleton rikthen trendin e njohur të viteve 80”

Shpërndaje

Nuk është një detyrë e lehtë t’i përmbahesh të gjitha rregullave të protokollit mbretëror dhe njëkohesisht te ‘kenaqesh’ edhe shijet popullore dhe te jesh ”in” me veshjen tende. Megjithate duket se Kate Middleton ben perjashtim dhe ia del me sukses kesaj sfide, madje veshjet e saj shume shpejt behen trend i momentit.

Kësaj radhe gjatë xhirimeve në Muzeun e Historisë Natyrore të Londrës, ndersa zbuloi se do të shpallte fituesin për konkursin e fotografit të vitit, Kate mori vëmendje me paraqitjen e kuruar dhe elegante.

Kete here, ajo çfarë terhoqi vemendjen e komentatoreve  te modes ishte xhaketa me shpatulla të theksuara, detaj i njohur gjatë viteve ’80, te cilin mesa duket pas kesaj daljeje publike te saj do ta shohim kudo si trend te sezonit vjeshte-dimer.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *