DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Pas më shumë se 7 muajsh, Mbretëresha Elizabeth shfaqet përpara britanikëve

Shpërndaje

Pas me shume se 7 muajsh, Mbretëresha Elizabeth II e Anglisë la izolimin në rezidencen mbretërore teksa se bashku me nipin e saj William vizituan Laboratorin e Shkencës dhe Teknologjisë së Mbrojtjes, në Porton Down, në jugperëndim të vendit. 94-vjeçarja dhe princi, nuk mbanin maske ne fytyre (gje per te cilen edhe u kritikuan) , por ata mbajten perimetrin e sigurise dhe distancimit nga personat e tjere. Stafi prej 48 vetesh qe ishin ne kontakt me monarket kishin kryer paraprakisht testin Covid-19. Kjo eshte dalja e pare publike e Mbretereshes, e cila me 9 mars iu drejtua kombit me nje fjalim historik. Elisabeth dhe princi Philip qëndruan fillimisht në kështjellën Windsor, më pas në Balmoral në Skoci, më pas në Sandringham në lindje të Anglisë.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *