DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Fashion Lifestyle

‘Gruaja në të kuqe’ – Veshjet më të bukura të Princeshës Diana

Shpërndaje

Princesha Diana është cilësuar gjithmonë një nga gratë më me influencë të të gjitha kohërave, një frymëzim për shumë breza, ikonë e modës dhe stilit, gruaja ‘’rebele’’ e rrethuar nga një madhështi, mister dhe admirim global.

Që nga dalja e parë në publik çdo look e veshje që ajo ka mbajtur ka pasur një kuptim të vërtetë në ndërtimin e imazhit të saj. Çdo veshje jo vetëm komunikonte e diktonte stilin e kohës, por edhe tregonte vetbesimin, hijeshinë dhe madhështinë e kësaj gruaje të rrallë.

Ajo ishte nje adhuruese e madhe e ngjyres se kuqe dhe kete e deshmojne lehtesisht disa nga veshjet e saj ne ngjarje dhe evenimente me rendesi per oborrin mbreteror. Ne fotogalerine e meposhtme do te shihni disa nga veshjet e saj me te bukura ne te kuqe, qe jane frymezim per dizenjatoret dhe stilistet edhe sot.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *