DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz Star Event

Rita Ora do të jetë prezantuese e edicionit të 27-të të MTV Europe Music Awards

Shpërndaje

Te dielen me 8 nentor do te transmetohet ceremonia e ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards.

Dua Lipa eshte shqiptarja e vetme e nominuar ne edicionin e 27-të  te eventit te njohur. Ajo eshte nominuar në katër kategori përfshirë, “Artistja më i mirë e vitit”, “Kënga më e mirë e vitit”, “Artistja më e mirë e zhanrit Pop” dhe “Artistja më e mirë regjionale”.

Por Dua nuk do te jete shqiptarja e vetme ne MTV, pasi se fundmi eshte bere e ditur se Rita Ora do të jetë prezantuese e MTV EMAs përmes një postimi që ka ndarë në InstaStory.

“E emocionuar që do ta prezantojë këtë vit, MTV EMA”, eshte shprehur Rita.
Alicia Keys, DaBaby, Karol G, Jack Harlow dhe Tate McRae, mesohet se janë disa nga artistet që do të performojnë në MTV Europe Music Awards (EMA).

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *