DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Publikohet lista/Kush u pasurua më shumë gjatë 2020-ës, Dua Lipa apo Rita Ora?

Shpërndaje

“The Sun” ka publikuar listën e artistëve nën 30 vjeç të cilët kanë grumbulluar më shumë të ardhura gjatë vitit 2020.

Ne krye te listes qendron Ed Sheeran me një pasuri prej 210 milionë paund, i ndjekur nga Harry Styles dhe Emma Vatson.

Në këtë listë janë renditur dhe dy artistet shqiptare me famë botërore. Dua Lipa gjendet në vendin e 12-të, me nje pasuri prej 22 milionë paund. Ndërsa Rita Ora renditet në vendin e 14-të bashkë me Stormzy me një pasuri prej 20 milionë paund.

Lista e plotë:

Ed Sheeran, 29, (£210m)
Harry Styles, 26, (£74m)
Emma Watson, 30, (£58m)
Niall Horan, 27, (£55m)
Little Mix (£54.3m)
Louis Tomlinson (£47m)
Liam Payne, 27, (£46m)
Cara Delevingne,28, (£42m)
Zayn Malik, 27, (£38m)
Sam Smith, 28, (£35.5m)
Aaron Taylor-Johnson, 30, (£24m)
Dua Lipa, 25, (£22m)
Daisy Ridley, 28, (£20.3m)
Stormzy, 27, (£20m) and Rita Ora, 29, (£20m)

John Boyega, 28, (£17m)
George Ezra,27, (£13m)
KSI aka Olajide Olatunji, 28, (£12m) NEW ENTRY
Sophie Turner, 24, (£10.5m)
Nicholas Hoult, 30, (8.5m)
Dev Patel, 30, (£7.8m)
Sam Faiers, 29, (£7.3m)
Joey Essex, 30, (£6.75m)

Tom Holland, 24, (£6.4m)
Tommy Mallett, 28, (£6m)
Saoirse Ronan, 26, (£5.7m) NEW ENTRY
Maisie Williams,23, (£5.4m)
Jodie Comer, 27, (£4.9m) NEW ENTRY
Olivia and Alex Bowen, 26 and 29, (£4.5m)
Molly-Mae Hague and Tommy Fury, both 21, (£4m) NEW ENTRY.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *