DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Eliza Dushku del hapur : Votova për Biden sepse e çmoj demokracinë

Shpërndaje

Politika amerikane mban frymen, nderkohe qe mesnaten e 3 nentorit pritet te zgjidhet njeriu i cili do te qeverise per 4 vitet ne vazhdim Shtepine e Bardhe. Ne perballjen Trump- Biden , duket se po aq protagoniste dhe vemendje kane marr edhe personazhet publike qe kane dal hapur ne mbeshtjetje te njerit apo tjeterit duke deklaruar si kurre ndonjehere me pare publikisht voten e tyre. Se fundmi edhe aktorja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Eliza Dushku, njoftoi me ane te nje vidioje se e ka kryer obligimin e saj si qytetare. Në një video të ndarë me ndjekësit e saj në rrjetin social Instagram, Eliza u shfaq shumë e lumtur në makinë me bashkëshortin e saj.

“Përshëndetje, unë votova! Unë votova për Joe Biden dhe Kamala Harris sepse e çmoj demokracinë tonë dhe kujdesin për të ardhmen e fëmijëve të mi dhe tuaj, për planet, për shëndetin, për të gjitha”, shkroi ajo.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *