DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture Showbiz

“Studio 2054”/ Dua Lipa do të mbajë një koncert virtual më 27 nëntor

Shpërndaje

Dua Lipa i ka ftuar fansat ta shoqërojnë në koncertin virtual me titull “Studio 2054”, i cili do të transmetohet live më 27 nëntor të këtij viti ne platformat online.
Kjo eshte zgjidhja qe artistja me origjine shqiptare ka menduar per te qene prane atyre qe duan artin e saj, ne nje kohe kur koncertet fizike janë pezulluar anembanë botës, si pasojë e koronavirusit.
“Studio 2054” do të jetë një mbrëmje e mbushur me muzikë, performanca, aktrim, vallëzim dhe shumëçka tjetër.
Gjatë performancave ajo po ashtu do të shoqërohet nga disa muzikant, valltarë, akrobat të ndryshëm, dhe mysafirë special identiteti i së cilëve ende nuk eshte bere i njohur per mediat.

Sa i përket këngëve që do të interpretohen në koncert, besohet se Lipa do t’i kthehet edhe hiteve të saja të mëparshme dhe natyrisht, për herë të parë do t’i performojë live disa prej këngëve të albumeve, “Future Nostalgia” dhe “Club Future Nostalgia”.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *