DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Lista e plotë e fituesve në MTV EMA 2020

Shpërndaje

Pandemia e Covid-19 i detyroi organizatoret qe ta zhvendosnin eventin e MTV EMA 2020 në mënyrë virtuale.

Duke u transmetuar në pothuajse mbarë botën, eventi ka mbledhur rreth vetes mijera shikues.

Sa i përket artisteve si Rita Ora dhe Bebe Rexha, që të dyja kanë marrë pjesë ne prezantimin e evenimentit.

Ndërkohë, Lady Gaga ka kryesuar në të shumicën e nominimeve, vetëm në njërën prej tyre ka fituar.

Sa i përket artisteve shqiptare, vetëm Dua Lipa sivjet ishte e nominuar në MTV EMA.

Lista e plotë e fituesve:

Video më e mirë

DJ Khaled – POPSTAR ft Drake starring Justin Bieber

Artisti/ja më e mirë

Lady Gaga

Kënga më e mirë

BTS- Dynamite

Kombinimi më i mirë

Karol G ft Nicki Minaj- Tusa

Best Pop

Little Mix

Grupi më i mirë

BTS

Artisti i ri

Doja Cat

Më shumë fansa

BTS

Best Latin

Karol G

Best Rock

Coldplay

Best Hip-hop

Cardi B

Best Electronic

David Guetta

Best Alternative

Hayley Williams

Video për mirë

H.E.R- I can’t breathe

Best Push

YUNGBLUD

Transmetimi ‘live’ më i mirë

BTS- Bang Bang Con

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *