DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Lista e plotë e fituesve të People’s Choice Awards 2020

Shpërndaje

Ashtu sikunder cdo event pergjate ketij viti, edhe edicioni i radhës së “PCS’s 2020” është mbajtur në mënyrë virtuale për shkak të pandemisë se koronavirusit.

Shume yje si Justin Bieber, Ariana Grande apo Jennifer Lopez jane ne mesin e te kurorezuarve si fitues. Lista e plote e fituesve si me poshte:

Çmimi për kampionin e njerëzve

Tyler Perry

Fashion Icon

Tracee Ellis Ross

Ikona e viti 2019

Jennifer Lopez

Filmi i vitit 2020

Bad Boys for Life

Komedia më e mirë 2020

The Kissing Booth 2

Filmi më i mirë aksion

Mulan

Filmi më i mirë dramë

Hamilton

Filmi familjar më i mirë

Onward

Aktori më i mirë

Will Smith, Bad Boys for Life

Aktorja më e mirë

Tiffany Haddish, Like A Boss

Ylli i komedisë

Joey King, The Kissing Booth 2

‘Show’ i vitit 2020

Grey’s Anatomy

Artisti i vitit 2020

Justin Bieber

Artistja më e mirë

Ariana Grande

Grupi i vitit 2020

BTS

Kënga e vitit

BTS- Dynamite

Albumi më i mirë

BTS- Mapo f the Soul

Artisti i zhanrit ‘Country’

Balke Shelton

Artisti latin

Becky G

Artisti më i ri

Doja Cat

Bashkëpunimi i vitit 2020

Cardi B dhe Megan Thee Stallion- WAP

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *