DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Shtyhen sërish datat për ”Sanremo 2021”

Shpërndaje

Pandemia e Covid-19 ka detyruar nje sere ngjarjesh dhe eventesh te shtyjne datat e tyre te zhvillimit. Se fundmi, edhe organizatoret e festivalit te famshem italian te kenges Sanremo sipas ”Vanity Fair Italy” po diskutojne ta shtyjne festivalin për në fillim të prillit.
Sipas ”Vanity Fair Italy” arsyet per nje shtyrje te tille lidhen gjithashtu me një dispozitë specifike të bashkisë së Sanremos, e cila do t’i kërkojë RAI-t të shtynte festivalin në mes të pranverës, në një periudhë në të cilën, me shpresë, numrat do të jenë më shumë nën kontroll.

Gjithçka, natyrisht, është e lidhur kryesisht me turizmin dhe të ardhurat ekonomike përkatëse të cilat, pa pjesëmarrjen publike të edicioneve të kaluara, mund të pësojnë një tkurrje të qartë alarmante për ekspozuesit dhe organizatorët.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sqSQ