DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

U la jashtë liste/ Rebelohet The Weekend: Grammy-t mbeten të korruptuar

Shpërndaje

Pavaresisht suksesit dhe rezultateve te arritura kete vit, The Weekend nuk u nominua ne asnje prej kategorive te ”Grammy Awards”.
Përmes një postimi në Twitter, artisti e ka cilësuar “Grammys” si eventin më të korruptuar. “Grammy-t mbeten të korruptuar. Ju më detyroheni mua, adhuruesve të mi dhe transparencës në industri. ”, shkroi ai ne platformen sociale, duke nxitur edhe nje reagi tek fansat.

Por pervec kengetarit te shumte kane qene edhe fansat qe kane reaguar ne mediat sociale kunder vendimit te akademise qe la jashte liste albumin e The Weekend dhe kengen e tij te njohur “Blinding Lights”.

Kujtojmë që artistja shqiptare me fame boterore Dua Lipa është nominuar për 6 kategori, tre nga të cilat për albumin “Future Nostalgia” dhe dy për këngën “Don’t Start Now”.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sqSQ