DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Dua Lipa dhe Bebe Rexha, dy nga këngëtaret më të dëgjuara në ”Spotify”

Shpërndaje

2020-ta ka rezultuar një vit mjaft i suksesshëm për dy këngëtaret shqiptare Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

‘’Spotify’’ ka publikuar për çdo artist statistikat e vitit 2020, duke treguar se sa shpesh janë dëgjuar këngët e tyre.

Këngët e Dua Lipës kanë arritur të dëgjohen 3.8 miliardë herë, kurse të Bebe Rexhës plot 1 miliard herë.

“Woweeeeeee. 3.8 miliardë. Faleminderit për të gjithë që dëgjuan muzikën time këtë vit. Gjërat si këto më bëjnë të ecin dhe jam shumë falënderuese për këtë”, ka shkruar Lipa.

Në anën tjetër, Bebe dukej mjaft e gëzuar dhe lajmin e ka ndarë me fansat në InstaStory.

“Shumë e lumtur. Ju dua të gjithëve”, shtoi ajo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sqSQ