DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Mediat britanike : Elizabeth II dhe Princi Philip ndër të parët që do të bëjnë vaksinën

Shpërndaje

Mbretëria e Bashkuar është vendi i parë që ka vendosur të shpërndajë vaksinën e koronavirusit të prodhuar nga Pfizer-BioNTech që prej ditës së sotme.

Sipas mediave britanike anëtarët e familjes mbretërore do të jenë të parët që do të vaksinohen, mes një serie personalitetesh britanike që pritet të jenë edhe zëdhënës të fushatës së vaksinimit, në një kohë kur skepticizmat nuk mungojnë.

Mbretëresha Elizabeth II dhe Princi Philip do të jenë ndër të parët që do të marrin vaksinën, kjo edhe për shkak të moshës së tyre, përkatësisht 94 dhe 99 vjeç.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *