DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Beauty & Health

Lëngu që largon toksinat nga trupi

Shpërndaje

Detoksikimi i trupit është një proces i nevojshëm. Trupi i njeriut gjatë gjithë kohës grumbullon substanca të huaja dhe i mbledh në depozitat e tij dhjamore.

Nëse këto toksina do të depërtojnë në gjak dhe në membranat qelizore ato do të çrregullojnë funksionin metabolik duke shkaktuar dëme të indeve.

Zgjedhja e përbërësve të duhur luan rol të rëndësishëm në detoksikimin e trupit.

Receta e mëposhtme do t’i ndihmoj trupit tuaj gjatë procesit të detoksit dhe në mënyrë të sigurt do t’i heqë të gjitha toksinat që gjenden në trup. Për të përgatitur lëngun detoksiokues ju nevojiten përbërësit e mëposhtëm :një mollë e qëruar dhe e prerë, një karotë, një limon i shtrydhur, selino.

Këtë pije duhet ta konsumoni për shtatë ditë dhe pastaj do t’i vëreni rezultatet e mahnitshme.

Mënyrën e përgatitjes e keni në këtë video:

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *