DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Nuk ndalen telashet për Rita Orën, Apple merr vendimin drastik

Shpërndaje

Mediat britanike shkruajnë se Rita Ora ka ndërprerë fushatën me EE dhe Apple, pas kritikës publike që iu bë për thyerje të rregullave kundër Covid-19.

Një burim tha për “The Mirror”: “EE e mori shumë seriozisht shkeljen e rregullave dhe nuk donte të dukej sikur po mbështeste veprimet e saj, duke e patur Rita Orën imazh të markës së tyre.”  Sipas mediave veprimet e saj të papjekura dhanë një shembull të keq në shoqëri në një kohë kur Britania raportohet të jetë në një nga vendet më të goditura rëndë nga koronavirusi.

Kujtojmë këtu se Rita Ora udhëtoi drejt Egjipti duke mos u karantinuar më pas si dhe festoi 30-vjetorin e lindjes me një grup miqsh, duke thyer rregullat e vendosura nga autoritetet britanike për të mos lejuar grumbullimet.

 

Nuk ndalen telashet për Rita Orën, Apple merr vendimin drastik 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *