DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Arkitektit

Pas rreth 8 vitesh në ndërtim, del në shitje shtëpija më e madhe në botë

Shpërndaje

Pas rreth 8 vitesh në ndërtim, shtëpia më e madhe në botë është gati për tu shitur.

Rezidenca gjigante 105,000 metra katrorë, në lagjen e Los Angeles të Bel-Air, është nxjerrë në shitje me një çmim prej 340 milion dollarë.

Rezidenca për të cilën kanë punuar rreth 600 punëtorë për ta ndërtuar është gjithashtu edhe prona më e kushtueshme në historinë amerikane.

Ndërtesa e quajtur ‘The One’  përmban 21 dhoma gjumi dhe 42 tualete

Fotografitë e reja të paraqitura në Architectual Diges japin një pamje në shtëpinë e përfunduar së fundmi, e cila ishte projektuar nga arkitekti Paul McLean dhe zbukuruar nga projektuesi i brendshëm Kathryn Rotondi.

Pjesa më tërheqëse e pronës është  pamja e saj 360 gradë, që shtrihet deri në Oqeanin Paqësor në perëndim dhe Malet San Gabriel në lindje.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *